Cukríkové farby a vintage štýl – hravá excentrickosť

Dom a záhrada

Cukríkové farby a vintage štýl – hravá excentrickosť

Poteliakhoffove tendencie „škrečkovať“ veci sú zároveň jeho živobytím. Vlastní obchod vo východnom Londýne, v ktorom ponúka vintage kúsky a bytové doplnky s jeho vlastnými kresbami. „Vždy tu môžete nájsť niečo nečakané, neobvyklé, pretože vyberať si môžete zo širokej škály rôznych štýlov, období a cien,“ hovorí. „Vykrývame medzeru medzi starými starožitnými obchodmi a profesionálnymi špecialistami v oblasti dizajnu. Ľudia milujú farebné výklady a priateľskú domácu spoločenskú atmosféru.“

dekorace
 
Niet divu, že to tu zákazníci majú radi. Poteliakhoff je šarmantný, vtipný a zaujíma sa o ostatných, a aj sám o sebe je zaujímavý. Venuje sa svojim zákazníkom a často im radí v oblasti interiérového dizajnu.  Bol vychovávaný v severnom Londýne, avšak jeho otec, ktorý bol architektom, brával rodinu počas prázdnin na dedinu, aby si poobzerali staršie rozpadávajúce sa domy. So svojou japonskou matkou zase zvykli navštevovať starých rodičov v čajovni v Tokiu, kde na neho zanechali dojem pastelová keramika a plastové obaly, ktoré momentálne „okoreňujú“ jeho domov. Ovplyvnila ho aj tradičná japonská cukráreň, v ktorej predávali pekne zabalené cukríky.
 
bubliny

Najviac ho však ovplyvnila jeho babička z Anglicka a jej domov, ktorý v ňom prebudil schopnosť miešať veci dokopy. „Keď som ako tínedžer začal nakupovať nábytok, vždy sme s babičkou o tom nadšene diskutovali.“ Ako tínedžer tiež pomáhal v obchode so starožitnosťami a jeho usporiadanie výkladu neraz zaujalo okoloidúcich.

křeslo
 
Poteliakhoffov pohľad na dizajn je predovšetkým hravý. Pre iných sa môže jeho výber zdať náhodný, ale pre neho je to niečo konkrétne a špecifické. Miluje kopiť predmety, kedy dáva na seba rozporuplné kúsky. Pripúšťa však, že nevýhodou je kopa prachu, ktorá sa tým tvorí, a aj preto sa snaží dávať všetko pod sklo a vystavovať čo najviac vecí takto za sklom.