Objavte čarovnú Calabriu

Dovolenka

Objavte čarovnú Calabriu

Taliansko je nádherná krajina, ktorá má bohatú históriu, ale aj krásnu prírodu. Či sa vyberiete na poznávačku alebo klasickú pobytovú dovolenku, vždy je tu čo k videniu a určite nebudete sklamaní. V Taliansku si vyberie skutočne každý, navyše skoro celé územie krajiny je obkolopené morom, čiže je tu na výber skutočne veľa dovolenkových destinácii. Preto Taliansko, to nie je len sever Talianska a známe destinácie ako Bibione a Rimini, ale je tu ďaleko viac možností. Ak sa presuniete na juh krajiny, máte možnosť objaviť región Calabria, ktorý je skutočne nádherný, je tu krásna príroda, výborná klíma, nájdete tu typické mestečká s úzkymi uličkami a krásnou architektúrou, ale hlavne priezračné tyrkysové Tyrhenské more, ktoré túto časť krajiny obmýva.

kalárie

Tu je zopár tipov, ktoré destinácie stoja za návštevu:
Scilla
Scilla je romantické historické mestečko, ktoré si zamiluje snáď každý návštevník. Pôsobivý je hrad Castello Ruffo di Calabria, ktorý sa týči pri pláži a dotvára tak unikátnu atmosféru. Z hradu dovidíte dokonca až na Sicíliu či Liparské ostrovy. Príroda aj krásna pláž en podtrhujú krásny pobyt v tejto destinácii.

Tropea
Tropea je jedno z najznámejších miest tohto južného regiónu. Častokrát je nazývaná aj Perlou. V meste sa zachoval viacero historických pamiatok, príkladom je normandská katedrála, pochádzajúca z 11. storočia., ale aj iné kostoly a historické budovy. V Tropei nájdete okrem nádherného mora s bielym pieskom aj možnosti pre zábavu aj oddych.

útesy

Capo Vaticano je nádherná prírodná oblasť nachádzajúca sa v juhozápadnej časti. Pláže sú tu piesočnaté, atmosféru dotvárajú skalnaté útesy. Výborná je aj poloha, nakoľko je tu možnosť lodných výletov na Liparské ostrovy, ktoré sú známe pre svoj sopečný pôvod a nespútanú prírodu, ale vybrať sa môžete tiež do mesta Tropea, ktoré sa nachádza v blízkosti.